+90 532 461 59 97
MENÜ

Popo Estetiği (Kalça Estetiği) Kimlere Yapılır?

Popo estetiği ; eğer kişinin kalçaları vücuduna oranla çok büyük veya çok küçük ise, kıyafetler kişide istenildiği gibi durmuyorsa, kilo alıp vermeye, yaşlanmaya bağlı vücutta deformeler oluşuyor daha dengeli bir vücut isteniyor ise, kısacası kalçaların boyu ve şekli kişiyi mutsuz ediyorsa ve daha kıvrımlı hatlara sahip olmak isteniyor ise popo estetiği ameliyatı kişinin ihtiyacı olan şey olabilir. 

Popo Kaldırma Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Popo estetiğinde yapılacak işlem hastanın durumuna, neye ihtiyacı olduğuna ve beklentilerine göre değişiklik göstermektedir. Uygulanabilecek işlemler arasında popo kaldırma, iç ve dış kalçada fazla kilonun ve yaşın etkilerini azaltmak ve kalça derisini sıkılaştırmak gelir. Kişinin kalçalarında sarkma gibi problemler yoksa popo kaldırma ameliyatı sadece liposuction, yağ enjeksiyonu ya da dolgu yöntemleri ile yapılabilir.

Ameliyat öncesinde neler yapılmalı, neler yapılmamalıdır?

Tüm ameliyatlarda olduğu gibi, kalça estetiği ameliyatlarında da ameliyattan 3 hafta öncesinde sigarayı kesmek gerekmektedir.

Popo Kaldrıma Ameliyatı Yöntemleri

Yağ enjeksiyonu: Basenden, belden, poponun alt ve dış tarafından lazer liposuction ile ince kanüllerle yağ alınma işlemidir. Kişinin kendisinden alınan yağ özel işlemlerle yoğunlaştırılır ve poponun üst tarafına yerleştirilir. Bu sayede popo dolgunlaşır.

Popo Silikonu: Popo üzerinde ki yağın dolgunluk seviyesi üzerinde yeterli olmadığı durumlarda silikon protezler kullanılabilir.Bu işlem poponun arkaya doğru çıkık ve yüksek durmasını sağlar. Uygulanan protezler kalçalar için özel olarak tasarlanmış ürünlerdir.

Popo Kaldırma: Çok kilo vererek cilt içerisinde boşalma ve çökme yaşayan kişilerde karnın altından ve poponun üstünden deri çıkartılarak tüm kalça bölgesinin askı işlemiyle yukarıya alınması işlemidir. Cilt kalitesi orta ve iyi olan hastalarda ise yağ dokusu enjeksiyonu veya protez uygulaması yeterli olabilmektedir.

Popo Küçültme ve Diklestirme: Kilo alımına veya yapısal olarak gereğinden fazla büyük olan kalçalar ise yine yağ almatekniği olan liposuction yöntemi ile küçültülerek biçimlendirilir. Bazen çok sarkık olan kalçalarda cerrahi olarak dikleştirme işlemine gidilebilir. Bu tip hastalar genelde aşırı kilo kaybetmiş hastalardır. Bu kalçalarda fazla olan deri ve yağ dokusu cerrahi olarak çıkartılır, içeriden yağ kitlesi şekillendirilerek yukarıya doğru askılama işlemi yapılır. 

Kalça Estetiği Ameliyatı Sonrası Ve İyileşme Süreci

  • Ameliyattan sonra bir gece hastane de kalınması yeterlidir.
  • Ameliyattan hemen sonra özel korse giyilir. Korseyi, ödem ve şişlik oluşumunu azaltmak, en iyi sonucu almak için 3-4 hafta süre ile giyilmesi gerekir.
  • Popo büyütme (kalça büyütme) operasyonu sonrası ve takip eden bir kaç gün hareket etmekte zorluk çekebilir, sızlama ve ağrı hissedilebilir. Bu beklenen bir durumdur ve ağız yolu ile alınan ağrı kesiciler ile kontrol altına alınır.
  • Uygulanan tüm teknikler oturma bölgesine yapılmadığından oturmanızda bir sakınca yoktur. Yalnızca ameliyatın erken döneminde oturup-kalkma esnasında güçlük çekilebilir.
  • Ameliyat sonrası ödem ve az da olsa morluk olması beklenen bir durumdur. Günden güne azalacak olan ödem ve morluklar 4. hafta sonrasında tamamen yok olacaktır.
  • Ameliyat sonrası ilk iki hafta yürüyüş dışında ağır spor faaliyetlerinde bulunulmaması gerekir . İkinci haftanın sonunda tüm spor aktivitelerini yapılabilir.
  • Ameliyat esnasında kendiliğinden eriyen dikişler kullanılması sebebi ile alınacak dikişler
  • Ameliyat sonrası 3. günden itibaren banyo yapmaya başlanılabilinir
  • Ameliyat sonrası takılan korse dört hafta boyunca yalnızca banyo yaparken çıkarılması gerekir.
  • Popo Büyütme (Kalça Büyütme) Operasyonu tarihinden sonra 1.hafta, 1.ay ve 6. ay kontroller olacaktır. 

Sık Sorulan Sorular (SSS)

Kalça Estetiğini Isteyen Her Kadın Yaptırabilir Mi?

Ameliyata engel sağlık problemi olmayan her kadın yaptırabilir. 

Brezilya Popo Estetiği Nedir?

Brezilya popo kalçaların orta hattından üst kısmının daha dolgun olması yüksek ve oval görünümde olmasına biz Brezilya popo estetiği diyoruz. 

Peki Bu Protezler Belli Olmuyor Mu?

Kalça protezleri kas altına yerleştirildiğinden dışarıdan belli olmazlar. Ancak çok zayıf kişilerde yeterli yağ dokusu yok ise belli olabilir. 

Kalça Estetiği Operasyonunun Riskleri Var Mı?

Diğer cerrahi operasyonlardaki risklerden çok farklı riskleri yoktur ancak; bununla birlikte kalça bölgesine yerleştirilen protezlerin ağır travmalar nedeni ile kenarlardan belli olma ya da yer değiştirme gibi sorunlarla karşılaşılabilir. 

İzler Çok Görünür Ve Rahatsız Edici Olacak Mı?

Eğer kalçaya yağ enjeksiyonu yapılacak ise izler belli olmaz. Ancak protez kullanılacak ise görünmeyen bir bölgeden ameliyat yapılacağı için çok dikkatli bakılmadığı sürece yine izler çok görünür olmayacak. 

Sonuçların Etkisi Ne Kadar Sürer? Kalıcı Mıdır?

Popo estetiği, yağ transferi ya da kalça implantıyla yapıldığında, belirgin derecede kilo alır ya da vermezseniz, kalıcıdır. 

En Son Sonucu Ne Zaman Alırım?

Ameliyat sonrası dönemde belirli bir oranda ödem ve şişlikler olacaktır. Bunlar birkaç hafta içerinde gözle görünür derecede azalacaktır. Ancak tamamen şekil almış kalçalar için ameliyat sonrası üç ile altı aya ihtiyaç vardır. 

Ameliyat Sonrası Oturabilir Miyim?

Protezler kalçanın üst bölgesine yerleştirildiğinden oturmada herhangi bir sorun yoktur. Ancak tamamen rahat hareket için üç hafta gibi bir süreye ihtiyaç vardır. 

Ameliyat Sonrası Dayanılmaz Ağrılar Olacak Mı?

Ameliyat sonrası ilk birkaç gün ağrılarınız olacak isede bu ağrılar doktorunuzun önerdiği ağrı kesiciler ile rahat bir şekilde atlatılacaktır. 

Kalça Protezi Mi? Yoksa Yağ Dokusu Transferi Mi?

Kalçaları büyütmek ve dolgunlaştırmak için yağ ve hyaluronik asit kullanılabilir. Ancak bunlar büyük büyütmeler için sakıncalı olabilir. Ayrıca bunlar belirli bir süre sonra emilecektir. Büyük büyütmeler de protez kullanılması daha doğru ve güvenilirdir. 

Kalçalardaki Sarkma Ve Selülitlere Karşı Yağ Transferi Fayda Sağlar Mı?

Biyolojik olarak, yağ dokuları zerk edildikleri yerlerde kan dolaşımını artırır ve metabolizmayı hızlandırır. Ayrıca yağ dokusunun içeriğinde bulunan kök hücreler, yaşlanma etkilerini de geciktirir (rejuvenasyon). Bu nedenle en doğru selülit tedavisi yağ dokusu transferidir. 

Popo Büyütme Ve Şekillendirme Erkeklere De Uygulanabilir Mi?

Kalça estetiğiyle ilgili yapılan işlemler aynen kadınlarda olduğu gibi erkeklere de uygulanabilir. Özellikle küçük kalçalı erkekler belirli oranlarda kalça büyütme operasyonları yaptırabilmektedirler. 

Anestezi Yöntemi Ve Süresi

Ameliyathane ortamında ve genel anestezi altında gerçekleştirilir. Yapılan işlem tekniklerine ve sırasına göre operasyon süresi 2-3 saat arasında değişir. 

estetik cerrahi

Prof. Dr. Bekir Atik. Tüm Hakları Saklıdır.

Randevu Oluştur

Get Started MESAJ GÖNDER