+90 532 461 59 97
MENÜ

Bu sıvı sayesinde hem kanama azaltılmış hem de sıvı içerisinde bulunan ağrı kesiciler ile işlem sonrası ağrı bir miktar azaltılmış olur. İnce mm ‘lik kanüller yardımıyla yağ hücreleri vücut dışına alınır.

Vücut şekillendirme işlemi de eklenecekse alınan yağlar özel işlemlerden geçirilerek gerekli bölgelere transfer edilebilir.Ameliyat sonunda kesi yerleri ya açık bırakılır ya da birer basit dikiş atılarak kapatılır. Hastaya korse giydirilerek ameliyat sonlandırılır.

Liposuction Uygulaması Kimlere Yapılır?

Her cerrahi operasyonda olduğu gibi bu işlemde de öncelikle bir uzman doktor görüşü ve detaylı fiziki muayene gerekmektedir. Liposuction uygulaması bir zayıflama yöntemi değildir, yalnızca bölgesel incelmeyi ve vücut kontürlerinin daha düzgün hale gelmesini sağlayan bir uygulamadır.

Eğer bölgesel dirençli yağlanmalar dışında bir kilo problemi söz konusu ise öncelikle kontrollü bir diyet ve spor programı uygulayarak kilo fazlalığından kurtulunması, bunun ardından diyetle uzaklaşmayan yağ fazlalıkları için bu yönteme başvurulması daha uygun olacaktır.

Liposuction işleme engel herhangi bir sağlık problemi bulunmayan, hamile ya da yeni doğum yapmış olmayan herkese uygulanabilen bir yöntemdir. Ancak kalp rahatsızlığı, diyabet vb. sistemik sağlık problemleri olan kişilere uygulamadan önce mutlaka birtakım testler uygulanarak risk faktörleri belirlenmeli ve tehlike oluşturabilecek durumlara karşı gerekli önlemler alınmalıdır.

Her ne kadar yaş bu uygulamaya bir engel teşkil etmese de deri elastikiyetinin yaşa bağlı kaybından dolayı ileri yaşlarda uygulanacak olan liposakşın uygulamasına bazı ek işlemler ile birlikte uygulanabilmektedir, buna muayeneler sırasında hekim karar vermektedir. 

Liposuction İle Ne Kadar Yağ Alınabilir?

Öncelikle liposuction bir kilo verme yöntemi değil vücut şekillendirme yoludur.

Liposuction operasyonunda alınacak yağ miktarını;

gibi birçok faktör etkiler.

Liposuction ameliyatında alınması gereken yağ miktarı maksimum 5-6 kilodur. Çünkü liposuction ameliyatlarını kilo verme aracı olarak kullanıp çok fazla yağ alınırsa bu ciddi komplikasyonlara yol açabilir.

Vücuttan alınan 5-6 kilo yağ 60 kilo bir kadın ve 110 kilo bir erkekte farklı gözükecektir. Bir kişiden 3 kilo yağ almak yeterli olacakken diğer kişiden 6 kilo almak bile yeterli olmayabilir. Bu demektir ki liposuctionda alınacak yağ miktarı kişiden kişiye değişir. 

Liposuction Yöntemleri

İnfrasonik Liposuction

İnfrasonik liposuction gelişen teknolojinin plastik cerrahlara sağladığı bir yeniliktir. Klasik liposuction kanülleri ileri geri kol hareketi ile cilt altı yağları vakum gücü ile alır.İnfrasonik liposuction kanülleri ise hem kendi etrafında hem de ileri geri hareket ederek yarattıkları titreşim hareketi ile cilt altı yağları daha düzenli ve tarama hareketi yaparak alınmasını sağlar.

İnfrasonik Liposuction'ın Avantajları;

  • Titreşim hareketi ile yağları aldığı için dokuda oluşturduğu hasar minimumdur.
  • Titreşim hareketi daha kontrollü bir yağ alımına olanak sağlar.
  • Kanül ileri geri ve kendi çevresinde hareket ettiği için uygulayıcı için daha rahattır.Kişi daha çabuk günlük aktivitelerine döner.
  • Titreşim hareketlerinden dolayı her seferinde daha geniş bir yağ dokusu çıkarttığından işlem sonrası en sık görülen dalgalanma görüntüsü riski çok azdır. 

Vaser Liposuction

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte liposuction işleminde de kullanılan birçok farklı yöntem ortaya çıkmıştır. Kullanılan birçok farklı yöntemin amacı işlemin kalitesini arttırmak ve daha iyi sonuçlar elde etmektir.

Yöntemlerden biri de vaser liposuctiondır. Vaser liposuction işleminde ultrasonik dalgalar yardımıyla yağ hücre zarı patlatılıp aralarındaki bağ dokuları da parçalanmaktadır. Bu şekilde ortaya çıkan yağ dokusu aspiratör yardımı ile kolaylıkla dışarı alınmaktadır.Vaser

Liposuction'ın Avantajları Nelerdir?

İleri yaşlarda yapılan liposuction işlemlerinde alınan yağ miktarının fazlalığına bağlı olarak deri de bir miktar sarkıklık oluşabilmektedir. Bu nedenle genellikle bu işleme ek olarak karın germe vs. gibi işlemler de eklenmektedir.Ancak vaser liposuction işleminde ultrasonik dalgalar kullanıldığı için ciltte bulunan kollojenlere etki ederek deride bir miktar sıkılaşma sağlanmaktadır. Ayrıca uygun olan bazı hastalarda bel oyuntuları, six-packler ve istenilen sportif çizgiler de vaser cihazı sayesinde oluşturulabilmektedir. 

Liposuction Fiyatları

Liposuction (Liposakşın) fiyatları;

gibi birçok nedene bağlı olarak değişir.

Liposuction Sonrası İyileşme Süreci

Liposuction işlemi günümüzde en sık yapılan estetik cerrahi işlemler arasında ikinci sırada gelmektedir. İşlem esnasında iz kalmaması, sonuçlarının ise kısa bir sürede kendini göstermesi kişileri bu işleme iten en önemli sebepler arasındadır. Liposuction sonrası iyileşme süreci çok önemlidir.  

Ufak alanlarda çalışılmışsa aynı gün, daha geniş alanlarda çalışılıp daha yüksek hacimde yağ allınmışsa, bir gece hastanede yatış gerekebilir. İlk gün liposuction yapılan deliklerden sıvı sızması normaldir. Liposucton sonrası hastalar 2 gün sonra banyo yapabilirler. İlk üç hafta liposuction korsesinin gece-gündüz kullanılması önerilir.

Liposuction sonrası hafif morarma ve ağrı kesiciler ile kontrol edilebilen ağrı olması normaldir. İkinci ayın sonunda ödemlerin çoğu azalır. Vücudun son şeklini alması 6 ay – 1 yılı bulabilir. Çevrenizdekiler liposuction öncesi ve sonrası farkı rahatlıkla görebileceklerdir.  

Dikkat Edilecek Önemli Noktalar  

Liposuction oldukça güvenli ve sık uygulanan bir cerrahi işlem olsa da düzgün bir iyileşme, özen ve dikkat gerektiren bir süreçtir. Ameliyat sonrası iyileşme sürecinde doktorun tavsiyelerine eksiksiz bir şekilde uyulması, alınacak sonucu da etkileyebilmektedir.

Birincisi, hastalar internet ortamında bilgi sahibi olmak için birçok araştırma yapsalar da mutlaka tecrübeli bir cerrahla yüz yüze görüşmelidirler.

İkincisi, iyileşmenin kişiden kişiye değiştiğinin, farklılık gösterdiğinin farkında olunmalıdır. Yaş, genel sağlık ve önceki tıbbi geçmiş gibi faktörlerin tümü, iyileşme sürecini etkilemektdir. Vücudun kendi hızında iyileşmesine izin vermek önemlidir.

Son olarak, liposakşın yapılırken gerçekçi beklentilere sahip olunmalıdır. Liposakşının belirli estetik hedeflere ulaşmak için kullanıldığında kişileri mutlu ettiği bilinmelidir. Liposakşının kilo verme yöntemi olmadığı, bölgesel sorunları düzeltmede kullanıldığı bilinmelidir.  

Ameliyat Sonrası Hastanede Kalış 

Liposuction işlemi vücudun birçok farklı bölgesine uygulanmaktadır. Gıdı bölgesinden başlayıp vücudun yağ barındıran her bölgesine uygulanabilmektedir. Uygulandığı bölgenin genişliği ve kişinin de isteği doğrultusunda lokal anestezi ile uygulanabilmektedir. Lokal anestezi uygulanarak yapılan liposuction işlemlerinde kişilerin hastanede kalmasına gerek yoktur. Aynı gün taburcu olabilirler. Ancak karın, basen, bacak, sırt gibi aynı anda birkaç farklı bölgeye müdahale edildiği ve bu nedenle genel anestezi gerektiren ve uygulanan liposuctionişlemlerinde, kişiler bir gece hastane ortamında gözetim altında kalmaktadırlar.  

Liposuction Sonrası İlk 3 Gün

Ameliyattan hemen sonra bu alanlarının etrafını sarmak için kişiye bir kompresyon giysisi veya elastik bandaj uygulanmaktadır. Bunları özenle takmak önemlidir, çünkü ödemi azaltmaya ve vücudun yeni şekline kavuşmasına yardımcı olmaktadır. Cerrahın önerdiği süre boyunca dikkatle kullanılması işlem sonucunu önemli ölçüde etkilemektedir.

İşlemden sonra ilk 3 gün liposuction uygulaması için yapılan 2mm’lik kesilerden sıvı sızıntısı olabilir. Bu çok normal ve geçici bir durumdur. Bu milimetrelik kesiler iki gün içerisinde kapanınca sıvı sızıntısı da duracaktır. Bu süre içerisinde yapılması gerekenleri cerrahınız sizinle paylaşacaktır. 

İyileşmenin ilk birkaç günü boyunca orta derecede ağrı beklenen bir durumdur. Bu ağrıyı yönetilebilir hale getirmek için doktorun tavsiyelerine uyulmalıdır.

İşlemden hemen sonra ayağa kalmak günlük hayata dönüş açısından oldukça önemlidir. Sık ve kısa yürüyüşler ödemin hızlı atılmasına yardımcı olacaktır. 

Liposuction Sonrası İlk Birkaç Hafta

İlk birkaç günlük dinlenme ve hafif ağrının ardından, ilk haftanın sonunda ağrının önemli ölçüde azalıp yok olduğu görülmektedir. Birçok insan bir hafta sonra işe geri dönebilir.

Ancak özellikle fiziksel veya zorlu bir işiniz varsa, daha iyi bir şekilde iyileşmek için ek süre ayırmak gerekebilmektedir. Bu süre zarfında verilen korseyi eksiksiz bir şekilde giymek gerekmektedir.  

Liposuction Sonrası 3-5 hafta

Bir aylık süreç, hastaların artık tipik olarak ağrı veya acı hissetmediği dönemdir. Hala şişlik ve ödem görülebilir, ama bu normaldir. Şişliğin tamamen azalması birkaç ay alabilir. Bu noktada, sonuç artık gözle görünür hal almaya başlayacaktır. Bu süre sonunda vücutta mevcut tüm morluklar yok olmuş olacaktır.

Yaklaşık dört hafta sonra, hafif egzersiz yapmaya başlanılabilir, ancak ağır veya yorucu herhangi bir aktiviteden hala kaçınılmalıdır.

İşlem sonrası giydirilen korse 3. Haftanın sonunda birkaç saat ara verilmek şartıyla gün içerisinde çıkarılabilmektedir. Ancak tam anlamıyla korsenin çıkarılması için birkaç haftaya daha ihtiyaç vardır. 

Liposuction Sonrası 6. hafta ve Sonrası 

Altı hafta sonra iz, morluk ve şişliğin büyük çoğunluğunun azaldığı haftadır. Ancak vücut şeklinin tam olarak oturması birkaç ayı alabilir. Bu kişinin ameliyat sonrası hareketi ve beslenmesi ile doğrudan ilgilidir. İşlem sonrası aktif şekilde hareket eden ve düzenli egzersiz yapan kimseler ödemin büyük çoğunluğunu 6. Haftadan itibaren atmış olacaktırlar.

Bu noktada sıkı korselere artık ihtiyaç olmayacak ve doktor tarafından aksi belirtilmedikçe aktivite seviyeleri artık kısıtlanmayacaktır.

Bu noktadan sonra, liposuction sonuçlarını tam anlamıyla görebilmek mümkündür.  

Liposuction Sonrası İyileşme İpuçları

İyileşme için acele edilmemelidir ancak vücudun doğal iyileşme sürecine yardımcı olmak için yapabilecek bazı şeyler mevcuttur: 

İyi Beslenme 

Kişi sağlıklı olsa bile, ameliyat esnasında bir miktar kan ve bolca yağ dokusu kaybedilmektedir. Bu da vücut için bir miktar zorlayıcı olabilmektedir. Doğru iyileşme iyi beslenme gerektirir. İşlem sonrası sağlıklı ve dengeli beslenme günlük hayatınıza daha hızlı dönmenize yardımcı olacaktır. Ayrıca liposuction işlemi sonrasında anormal kilo alımı bu bölgelerin tekrar yağlanmasına neden olabilmektedir. Bu nedenle işlem sonrası düzenli beslenme oldukça önemlidir.

İyileşmeyi artırmak için diyete bol miktarda taze meyve ve sebzeler eklemek yararlı olacaktır. 

Bol Su Tüketimi 

İşlem sonrası bol su içmek oldukça önemlidir. Gün içerisinde yeterli miktarda su içmek açlığın kontrol edilmesine, sağlıklı bir metabolizmanın olmasına ve sindirime yardımcı olur. 

Sık Sorulan Sorular (SSS)

Liposuction Bir Zayıflama Yöntemi Midir?

Liposuction bir zayıflama yöntemi değil vücut şekillendirme tekniğidir. Liposuctionla (liposakşınla) bölgesel yağlar alınır bu yüzden en iyi bölgesel incelme yöntemidir. 

Liposuction Için Uygun Adaylar Kimlerdir?

Diyet ve sporla gitmeyen bölgesel yağlanmaları olan, aşırı cilt sarkıklığı olmayan ve sağlığı elverişli her birey liposuction tedavisi için uygun adaydır. 

Lipsuction (Liposakşın) Ile Kaç Kilo Yağ Alınır?

Liposuction (liposakşın) ile alınacak yağ miktarı hastanın kilosu, cilt dokusu, işlem yapılacak bölgeler ve daha birçok faktöre göre değişiklik gösterir. Liposuction ile alınması gereken maksimum yağ miktarı 5-6 kilodur. 

Liposuction (Liposakşın) Sonrası Ne Kadar Süre Korse Kullanılmalıdır?

İlk 3 hafta gece-gündüz doktorun tavsiye ettiği korse kullanılmalıdır. 

İstenilen Vücut Şeklinin Tam Olarak Elde Edilmesi Ne Kadar Sürer?

Liposuction (liposakşın) öncesi ve sonrası arasındaki fark ameliyattan sonra anlaşılmaya başlanır fakat istenilen vücut şekline kavuşmak 6-12 ay sürebilir. 

Liposuction (Liposakşın) Etkisi Kalıcı Mıdır?

Kilosu hemen hemen sabitlenmiş ve liposuction tedavisini sadece vücut şekillendirme için talep eden kişilerde liposuction etkisi belirgin ölçüde kalıcıdır.

Fakat liposuction (liposakşın) sonrası hasta hayatına sağlıklı beslenerek devam etmelidir aksi taktirde kilo alımı başlar ve liposuction (liposakşın) uygulanan bölgelerde tekrar yağ dokuları büyüyebilir.

Bunun haricinde karna uygulanan liposuctiondan sonra doğum yapılırsa karın bölgesinin görüntüsü tekrar değişebilir. 

Liposuction (Liposakşın) Fiyatları Neye Göre Belirlenir?

Liposakşın fiyatları; uygulama yapılacak bölgeye, alınacak yağ miktarına, hastanın kilosuna, uygulanacak anesteziye ve daha birçok faktöre göre değişiklik gösterir. 

Liposuction (Liposakşın) Tehlikeli Mi?

Gelişen teknoloji ile mevcut sistem ve uygulama yöntemleri her geçen gün gelişmektedir. Liposuction çeşitleri artan ve teknoloji ile en çok gelişen tekniklerden biridir. Vaser liposakşın günümüzde en ileri teknoloji ile tasarlanmış liposuction cihazıdır. Vaser liposakşın cihazı ile ultrasonik dalgalar yardımıyla yağ hücreleri sıvılaştırılır ve sıvılaşan yağ hücreleri vakumlanarak vücuttan çıkartılır.

En küçük bir cerrahi uygulamanın bile riskleri vardır. Fakat liposakşın doğru hastaya, tecrübeli bir doktor tarafından uygulandığında komplikasyon oranı çok düşüktür ve çok iyi sonuçlar elde edilir.

Liposakşın ameliyatı yaptıranlar gerçek deneyimlerini sosyal medya ve internet forumları üzerinden paylaşmaktadır. Bu deneyimler kişinin kendi beklenti ve istekleri doğrultusunda yazıldığı için tamamen nesnel bir doğruyu yansıtmamaktadır. Her kişinin cilt elastikiyeti, dirençli bölgesi, çıkartılacak yağ miktarı farklıdır ve liposakşın kişiye özel planlanan bir ameliyat olduğu için, öncesi ve sonrası hakkında en güvenilir bilgi kişiyi muayene eden doktor tarafından sağlanır. 

Liposuction (Liposakşın) Acı Verir Mi?

Liposakşın tercihe göre genel veya lokal anestezi altında uygulanabilir. Müdahale edilecek bölge uyuşturulduğu için ameliyat esnasında hiçbir acı hissedilmez. Ayrıca liposakşın kanülleri çok ince olduğundan liposakşın ameliyatlarında çok büyük kesiler yapmaya gerek yoktur. Liposakşın sonrası birkaç gün ufak ağrı ve sızılar olabilir fakat bu ağrı ve sızılar ağrı kesicilerle kolayca giderilebilir. 

Liposuction (Liposakşın) Ameliyatı Sonrası Beslenme Nasıl Olmalıdır?

Öncelikle liposakşın bir kilo verme ameliyatı değil bölgesel incelme tekniğidir. liposakşın ameliyatına uygun olan, cilt elastikiyeti iyi olan, aşırı kilo fazlalığı olmayan kişiler liposakşın sonrası yağ alınan bölgelerin tekrar eski haline dönme ihtimali olduğunu unutmamalıdır. Liposakşın ameliyatı sonrası beslenme planı doktor tarafından detaylıca hastaya anlatılacaktır. Fakat sağlıklı beslenme ve hareketli yaşam felsefesini benimseyememiş kişiler liposakşın sonrası bir diyetisyenden ve spor danışmanından yardım alabilirler. Liposakşın sonrası diyet yapıldığında ya da en azından sağlıklı ve dengeli beslenildiğinde ve hafif egzersizler alışkanlık haline getirildiğinde çok başarılı sonuçlar elde edilir ve bu sonuçlar kalıcı olur. Liposakşın sonrası kilo alma gerçekleşirse alınan kilo miktarına bağlı olarak liposakşının etkisi azalacaktır. 

Liposuction (Liposakşın) Sonrası Dalgalanma Nedir?

Liposuction herkese uygulanabilecek bir teknik değildir. Özellikle bölgesel yağlanması olanlarda olumlu sonuç verir. Liposuction tecrübeli bir doktor tarafından uygulanmalıdır. Çünkü eğer yağ alınacak bölgenin her noktasından eşit miktarda yağ çıkartılmazsa, kanüllerin boyutları iyi ayarlanamazsa ve daha önemlisi yağ dokusunun dağılımına bağlı olarak kişisel farklılıklar göz önünde bulundurulmazsa liposuction sonrası dalgalanma denilen bölgede eşitsizlikler meydana gelebilir. Bunun için bölgeden çıkartılacak yağ miktarı iyi hesaplanmalı ve bölgeyi eşitleyecek şekilde yağ çıkartılmalıdır.

Liposakşın ameliyatı olmaya karar veren kişi doktor seçerken doktorun önceden yaptığı liposakşın before after yani liposuction öncesi ve sonrası fotoğraflarını görmeyi talep edebilir. Türkiye’de liposuction before after (liposuction öncesi sonrası) fotoğrafların internet sitesi ve sosyal medyada paylaşımı yasaktır fakat hasta muayeneye gittiğinde talep ederse doktor bu fotoğrafları gösterebilir.  

Liposuction (Liposakşın) Sonrası Sarkma

Liposuction yapılacak en ideal hasta cilt elastikiyeti iyi hastalardır. Liposakşın ameliyatı sonrası sarkma ve ciltte deformasyonu engellemek için tek seansta en fazla 5-6 kg yağ dokusu çıkartılmalıdır. Kişiye özel planlanan liposakşın ameliyatında çok fazla yağ hücresi çıkartılmadıysa ve hastanın cilt elastikiyeti iyiyse sarkma beklenmez.

Liposuction kilo verme ameliyatı gibi kullanıp hastadan gereğinden fazla yağ dokusu çıkarılsa bu durum sarkma ve ciddi komplikasyonlara yol açabilir.  

Liposuction Diğer Estetik Operasyonlar Ile Kombine Edilebilir Mi?

Liposuction işlemi bölgesel olarak fazla yağların alınması işlemidir. Bu işlem sırasında vücudun farklı bölgelerine de müdahale edilebilir. Karın germe, vücut germe, meme estetikleri liposuction ile kombine edilebilmektedir. 

Vaser Laser Liposuction Yöntemleri Nelerdir?

Ultrasonik dalgalar yardımıyle yağ hücre zarının patlatılıması ve aralarındaki bağ dokularının parçalanarak ortaya çıkan yağ dokusunun aspiratör sistemiyle dışarı alınmasına VASER liposakşın denir.

Laser ışınları yardımıyla yağ hücrelerini parçalayıp dışarı almayada Lazer liposakşın denir. 

Sağlık Sorunları Liposuction Işlemine Engel Midir?

Ameliyat öncesi yapılan muayeneler ve tahlil tetkikler ile kişinin sağlık problemlerinin ameliyata engel olup olmadığına karar verilir ve ameliyat öncesi gerekli tedaviler uygulanmaktadır. 

Liposuction Vücudun Hangi Bölgelerine Uygulanabilmektedir?

Liposuction zayıflama değil bölgesel incelme yöntemidir. Bu sebeple vücutta anormal yağlanmanın görüldüğü bölgelerde uygulanabilmektedir. Bel, sütyen arkaları, kalça ve basen, gıdı, erkeklerde meme büyümesi vb. yerlerde liposuction uygulanabilmektedir. 

Liposuction Işlemi Ağrılı Mıdır?

Liposcution işlemi geniş bölgelere uygulandığında genel anestezi, kişinin talebine bağlı olarak ta küçük bölgelere lokal anestezi altında uygulanabilmektedir. Genel anestezi altında uygulanan işlemlerde hasta uyuyor olduğundan herhangi bir şey hissetmez. Lokal anestezi altında uygulanan işlemlerde yalnızca lokal anestezinin uygulandığı ince iğneler hissedilir. Onun dışında işlem sırasında herhangi bir ağrı hissedilmez. 

Liposuction Sonrası Vücutta Iz Kalır Mı?

Liposuction işleminde herhangi bir kesi izi olmaz. İzler ancak liposuction kanüllerinin kalınlığı kadar yani 3-4 mm çapında olmaktadır. 

Liposuction Için Yaş Sınırı Var Mıdır?

Liposuction işlemi vücut gelişimini tamamlayan ve ameliyata engel herhangi bir sağlık sorunu bulunmayan herkese uygulanabilir. 

Liposuction Öncesi Yapılması Gerekenler Nelerdir?

Ameliyat öncesi gerekli fiziki ve anestezi muayeneleri yapılmalı, ameliyat ile ilgili tüm detaylar hasta ile paylaşılmalıdır. Hasta sahip olduğu hastalıklar ve kullandığı ilaçlar konusunda doktorunu bilgilendirmelidir. Kan sulandırıcı vs. ilaçlar işlem sırasında kanama problemlerine yol açacağından doktor kontrolünde işlemden en az 1 hafta önce kullanımı bırakılmalıdır. 

Liposuction Işlemi Ne Kadar Sürmektedir?

İşlem vücuttan alınacak yağın miktarına bağlı olarak değişmektedir. Genel anestezi altında ortalama 1-2 saat sürmektedir. 

Liposuction Işlemi Sonrası Ne Kadar Hastanede Kalınmalıdır?

İşlemden sonra hastanede kalmak çoğunlukla hastanın genel durumu ile ilgilidir. Gıdı liposuction gibi lokal anestezi altında yapılan daha ufak işlemlerde hasta belirli bir süre dinlendirildikten sonra aynı gün taburcu edilebilir. Ancak büyük bölgelere müdahale edilen ve genel anestezi altında uygulanan liposuction işlemlerinde hasta en az bir gece hastanede kalmalıdır. 

estetik cerrahi

Prof. Dr. Bekir Atik. Tüm Hakları Saklıdır.

Randevu Oluştur

Get Started MESAJ GÖNDER