+90 532 461 59 97
MENÜ

Asimetrik Meme Ameliyatı

Asimetrik meme ameliyatlarında farklı yöntem ve teknikler kullanılabilir. Bazı durumlarda fazla büyüyen meme küçültülürken bazı durumlarda küçük kalmış meme protezle büyütülebilir. Bazı durumlarda ise bir memeye küçültme işlemi uygulanırken diğer memeye protezle büyütme işlemi uygulanabilir.

Asimetri derecesinin çok farklı olmadığı durumlarda asimetriyi düzeltmek için protez yerine kişinin kendi vücudundan alınan yağ hücreleri kullanılması tercih edilebilir. Meme asimetrisinde şekil ve boyut eşitlenirken meme ucundaki eşitsizlikler de düzeltilebilir. Meme asimetrisi düzeltme ameliyatı genel veya lokal anestezi altında uygulanabilir. Operasyonda eğer çok fazla doku çıkarılmayacaksa genelde süt kanallarına zarar gelmez.


Meme Asimetrisi Nedenleri

Asimetrik Meme Ameliyatı Sonrası Dönem

Ameliyat sonrası doktorun kararına göre kişi aynı gün taburcu olabilir veya 1 gece hastanede yatabilir. Evde geçireceği birkaç günlük istirahat sonrası normal hayatına rahatlıkla geri dönebilir. Ameliyattan 2 gün sonra duş alabilir. Asimetrik meme ameliyatı sonrası, memelerdeki şişlikler 1 hafta sonra inmeye başlar. Uygulanan estetik dikişlerin izleri ince çizgi halindedir ve zamanla neredeyse görünmez hale gelirler.

Bazı durumlarda meme eşitsizliği daha belirgin ve rahatsız edecek boyutlara ulaşabilir ve kişinin psikolojisini olumsuz yönde etkileyebilir. Meme asimetrisi birçok farklı nedene bağlı olarak ortaya çıkabilir.

estetik cerrahi

Prof. Dr. Bekir Atik. Tüm Hakları Saklıdır.

Randevu Oluştur

Get Started MESAJ GÖNDER