+90 532 461 59 97
MENÜ

Üst Bacak Estetiği Nedir

Üst bacak ya da uyluk germede amaç, vücuda orantısız olan, kalın sarkık ya da düzensiz bacakları vücuda orantılı hale getirmektir. İşlem kalın üst bacaklardan yağ alımı ya da aşırı kilo alıp verme ile sarkan bacak içlerini düzeltme işlemidir. Bu işlemle belirli bölgelerden yapılan kesiler yardımı ile bacak gergin hale getirilir. Uyluk bölgesinin görüntüsünden rahatsız olan her kişi bu estetik ameliyatı için bir plastik cerraha başvurabilir ve ameliyat olabilir.

Orantısız yağ birikimi bacakların görüntüsünü bozabilir. Bacak bölgesinde yağlar tip 2 olarak adlandırılan ve yok olması oldukça zor olan yağlardır. Kişiler her ne kadar spor ve diyet yaparlarsa yapsınlar bu yağlardan kurtulmak oldukça zor olabilir. Bu da kişileri bacak estetiğine başvurmaya itebilir.

Eğer anormal yağ birikimleri mevcut ise Liposuction denilen yağ aldırma işlemi ile bu bölgeler daha orantılı hale getirilebilir. Hangi işlemin kişi için uygun olduğuna plastik cerrahlar ile yapılacak olan detaylı muayene esnasından karar verilebilir. 


Kimler Bacak İnceltme Estetiği Yaptırabilir

Bacak inceltme estetiği ergenlik sürecini tamamlamış, bu bölgeden rahatsız olan ve ameliyata engel her hangi bir sağlık sorunu bulunmayan her bireye yapılabilir.

Bacaklarda yağlanma en çok kalça bölgesinde, uyluk ve diz içlerinde oluşur. Bu tip yağlanma şekilleri bacağı daha kısa ve kalçayı daha düşük göstererek estetik olmayan ve kişileri rahatsız eden bir görüntüye yol açar.

Kişilerde üst bacağın kalın olması ve birbirine temas ediyor olması yürümeye dahi engel olabilmektedir. Uyluk içlerindeki yağlanma yürüme esnasında sürtünmeye bağlı yara oluşumuna, kıyafet seçiminde zorlanmaya neden olmaktadır.

Uyluk bölgesinde ki bir başka sorunda deri sarkıklığıdır. Yaşın ilerlemesi ve çok sık kilo alıp vermeye bağlı bu bölgelerde sarkıklık meydana gelmektedir. Genellikle mide küçültme ameliyatları sonrası hızlı kilo vermeye bağlı bacak içleri spor ve egzersiz ile toparlanamayacak şekilde sarkmaktadır. Bu sarkıklıklar ancak uyluk germe ile düzeltilebilmektedir.

Uyluk Germe Estetiği Sonrası İyileşme Süreci

İşlem genellikle genel anestezi altında yapıldığından kişilerin bir gece hastanede kalmaları gerekmektedir. İşlem sonrası kanama problemlerinin önüne geçmek için kullanılan drenler genellikle 1-2 gün sonra çıkarılır. Frenlerim çıkmasından sonra kişiler duş alabilir.

Bacak germe ameliyatında estetik dikişlere ek olarak sağlamlığı arttırmak adına dış stür atılmaktadır. Bunlar ameliyattan birkaç hafta sonra alınmaktadır.

Kişiler işlem sonrası birkaç gün hareket esnasında dikkatli davranmalıdırlar. Uzun süre yatmak ve oturmak önerilmez. İlk haftadan sonra kişiler günlük hayatlarına rahatlıkla dönebilmektedirler. İlk 3 hafta kısa yürüyüşler 6 hafta sonrada egzersize izin verilmektedir.

İşlem sonrası belden diz bölgesine kadar uzanan bir korse giydirilmektedir. Bu korsenin 6 hafta giyilmesi alınacak sonuç açısından oldukça önemlidir. 

Bacak İnceltme Estetiği Nasıl Yapılmaktadır?

Üst ve alt bacağı kalın olan, anormal yağ birikimi olan ve spora ve egzersize rağmen bacakta sarkıklığı geçmeyen kişiler bacak inceltme estetiği yaptırabilirler.

Bacak inceltme ameliyatı sorunun tipine bağlı olarak birkaç farklı şekilde yapılmaktadır. Deri sarkıklığı olmayan sadece yağ fazlalığı olan kişilerde sadece Liposuction yeterli olmaktadır. Kullanılan birkaç farklı Liposuction yöntemi ile yağ dokusu alındığı gibi bir miktar sıkılık elde edilebilmektedir.

Ancak yağ fazlalığı ile birlikte deri sarkıklığı olan kişilerde sadece Liposuction yeterli olmamaktadır. Bir miktar doku çıkarılması da gerekebilmektedir. Bu bölgeden iki şekilde doku çıkarılabilmektedir. Hangi yöntemin kullanılacağına sarklıklığın durumuna bağlı olarak karar verilmektedir.

İlk yöntem de sarkıklığı çok olmayan kişiler için izin en az görünecek şekilde kesilerin yapıldığı bacak germe yöntemidir. Bu işlemde iz kasık bölgesine gizlenmektedir ve iç çamaşırının içerisinde kalmaktadır. Bu izler zamanla ten rengine dönüp rahatsız etmemektedir. 

İkinci yöntem ise sarkıklığı daha fazla olan kişilere uygulanmaktadır. Burada ki iz uyluğun iç kısmında ince uzun şekilde olmaktadır. Sarkıklık derecesine bağlı diz bölgesine kadar uzatılabilmektedir. Burada ki iz bacağın iç tarafına gizlendiğinden ve zamanla ten rengine döndüğünden yine çok rahatsız edici olmamaktadır.

Son olarak alt bacak dediğimiz dizden aşağıda ki alt bacak bölgesi normalden ince veya normalden kalın olabilir. Normalden inçe olan bacaklara silikon bacak protezleri ya da vücutta yeterli miktarda yağ varsa yağ nakli ile kalınlaştırma yapılabilir.

Alt bacağın kalın olduğu durumlarda bu bacak kalınlığı yağ fazlalığına bağlı ise Liposuction yöntemi ile giderilir ancak bu kalınlık vücudun üst kısmımın fazla yükünü taşıma sonucu kemik ve kastaki genişlemeye ve hipertrofiye bağlı ise çok fazla yapılacak cerrahi bir işlem yoktur bunun için hastanın sıkı bir diyet ile alt bacak yükünü ortadan kaldırması gerekir. 

Bacak İnceltme Estetiği İstanbul

Bacak inceltme estetiği ameliyatını İstanbul Acıbadem'de bulunan kliniğimizde ön kontrolden sonra yapıyoruz. Ameliyat sonrasında hastamızı yakından takip ediyoruz. 

estetik cerrahi

Prof. Dr. Bekir Atik. Tüm Hakları Saklıdır.

Randevu Oluştur

Get Started MESAJ GÖNDER