532 461 59 97 Menu

Mini Karın Germe Ameliyatı

Ne kadar zayıf olunursa olunsun sarkık ve gevşemiş bir karın vücudun estetik görüntüsünü bozmaktadır. Vücudun diğer bölgelerine göre alınan kiloların karın bölgesinde daha fazla yağlanmaya sebep olması ve bu kilolar verilse bile aşırı esnemeye bağlı olarak derinin tam anlamıyla kendisini toplamaması sarkıklığa yol açmaktadır.

Bu gibi durumlarda karın germe ameliyatı problemleri ortadan kaldırmaktadır. Karın germe ameliyatı yani abdominoplasti operasyonu karın bölgesindeki fazla deri ile yağ dokusunun alınmasını ve karın duvarı kaslarının gerilmesini içeren bir operasyondur.

Karın Bölgesindeki Sarkmaların Sebepleri Nelerdir?

Hamilelik boyunca derinin aşırı esnemesine ve oluşan çatlaklara bağlı olarak deri hamilelik sonlansa dahi eski gerginliğine tam anlamıyla dönmez. Bunun yanı sıra;

 • Mide küçültme ameliyatı sonrası hızlı kilo vermeye bağlı olarak derinin çatlaması ve sarkması,
 • Hızlı kilo alıp verme,
 • Hareketsiz yaşam tarzı,
 • Bazı ilaçların uygun kullanılmamasından dolayı deride çatlak ve sarkıklık oluşmaktadır.


Mini Karın Germe Ameliyatı Kimlere Yapılır?

Kilosu az olmasına rağmen karın bölgesinde sarkıklığı olan hastalar mini karın germe ameliyatına uygun adaylardır. Bunun yanı sıra sarkıklığın yalnızca göbeğin alt kısmında olan hastalara da mini abdominoplasti yani mini karın germe operasyonu yapılabilmektedir. Bu operasyonun bir diğer avantajı ise göbek deliğine dokunulmaması ve yeniden göbek deliği oluşturulması durumunda kalınmamasıdır.

Mini Karın Germe Ameliyatı Kimlere Yapılır?

Mini Karın Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Mini karın germe ameliyatı, total karın germe ameliyatına göre daha basit bir operasyondur. Ameliyatta göbek deliğinin yeri değişmez ve göbek çevresindeki kesi klasik abdominoplasti ameliyatına göre daha kısadır.

Ameliyattan önce çıkartılacak olan alan cerrah tarafından belirlenir ve buna uygun çizimler yapılmaktadır.

Ameliyat sırasında karnın alt kısmında kalan fazla deri cerrahi olarak çıkartılır ve bu bölge uygun şekilde kapatılır.

Randevu

Prof. Dr. Bekir Atik

İletişim

Mini Karın Germe Ameliyat Sonrası Dönem

 • Klasik karın germe ameliyatına göre mini karın germe ameliyatında iyileşme daha çabuk olmaktadır.
 • Ameliyat sonrası hasta dilerse belirli bir süre hastane de kaldıktan sonra aynı gün taburcu olabilir. Kaslara yapılan müdahalelerde en az bir gün hastane de kalınması gerekebilmektedir.
 • Ameliyatın günü yürümeye başlanır. 2-3 gün içerisinde aktif yürüyebilir hale gelinir. İşe dönüş genellikle 1 hafta içerisinde olmaktadır.
 • Total karın germe ameliyatına göre daha az iz kalması nedeniyle görüntü açısından da daha avantajlıdır.
 • Mini karın germe ameliyatından tam karın germe ameliyatına göre daha az deri çıkartılacağı için hasta daha kısa sürede günlük yaşantısına kavuşur.
 • Ameliyat izi 3-6 hafta içinde belirginliğini yitirir ve 6-9 ay içinde çok az görünür bir duruma gelir.
estetik cerrahi

İletişim

Covid-19 Tedbir Uygulamamız Detaylar

COVİD-19 Önlemleri Kapsamında Neler Yapıyoruz?

Süreç boyunca sağlığınızı ve güvenliğinizi önemsizyoruz. Koronavirüs durumunu dikkatli bir şekilde yakından takip ediyoruz. Hastalarımız muayneden önce PCR testi için VİP aracımız ile İzole bir şekilde hastaneye götürlür. Konsültasyon süresince görevli olan doktor ve hemşireler strelize edilir. Tüm süreç boyunca maske ve mesafe kurallarına dikkat edilir. Düzenli olarak tüm personel PCR testine tabi tutulur.

Sağlığınız için birçok önlem aldık

 1. Tüm önemlemler düzenli olarak tekrarlanır: Örneğin mekanların dezenfekteedilmesi, personelin maskesini değiltirmesi gibi
 2. Tüm sağlık çalışanları aşılanmaktadır.
 3. Her odada bir hasta vardır ve sosyal mesafeye dikkat edilir
 4. Hastakar için tek kullanımlık ürünler mevcuttur. (terlik ve hastane kıyafeti gibi)
 5. Ameliyathaneler her amaliyattan önce strilize edilir
 6. Otel odalarını ve ortak kullanım alanları düzenli olarak dezenfekte edilir.
 7. Riski en aza indirmek için transferler, süreç boyunca maska takan sürücü tarafından yapılır.

Hastalar teknik donanım bakımından eksiksiz A+ grubu hijyenik hastanlerde tedavi edilir. Çalıştığımız tüm hastaneler sağlık alanında yetkin ve konforludur. Ayrıca Hastanelerimiz, hastaların kendini güvende hissetmelerini sağlamak ve kaldıkları süre boyunca kendilerini rahat hissetmeleri için sağlık bakanlığından onaylı sağlık turizmi yetki belgesi ve teknolojisine sahiptir.

Sizin için çalışıyoruz.

İletişim

BİLGİ Formu