532 461 59 97 Menu

Asimetrik Meme Ameliyatı

Asimetrik meme ameliyatlarında farklı yöntem ve teknikler kullanılabilir. Bazı durumlarda fazla büyüyen meme küçültülürken bazı durumlarda küçük kalmış meme protezle büyütülebilir. Bazı durumlarda ise bir memeye küçültme işlemi uygulanırken diğer memeye protezle büyütme işlemi uygulanabilir.

Asimetri derecesinin çok farklı olmadığı durumlarda asimetriyi düzeltmek için protez yerine kişinin kendi vücudundan alınan yağ hücreleri kullanılması tercih edilebilir. Meme asimetrisinde şekil ve boyut eşitlenirken meme ucundaki eşitsizlikler de düzeltilebilir. Meme asimetrisi düzeltme ameliyatı genel veya lokal anestezi altında uygulanabilir. Operasyonda eğer çok fazla doku çıkarılmayacaksa genelde süt kanallarına zarar gelmez.

Meme Asimetrisi Nedenleri

1. Ergenlik çağında memeler gelişirken bir meme diğerinden daha hızlı ve çok gelişip büyüyebilir. Bu durum ergenlik dönemindeki duygu fazlalığının da etkisiyle ciddi psikolojik sorunlara yol açabilir. Eğer meme eşitsizliği çoksa ve kişiyi psikolojik olarak olumsuz etkiliyorsa ameliyat 18 yaşından önce de gerçekleştirilebilir.

  • Bu durumda fazla gelişmiş ve büyümüş meme yetişkin meme standartlarındaysa az gelişmiş olanı protezle büyütmek tercih edilebilir.
  • Eğer az gelişmiş meme yetişkin meme standartlarındaysa ve büyük olan meme normalin üstünde bir boyuttaysa meme küçültme işlemiyle eşitlik sağlamak tercih edilebilir.

2. Hamilelik ve emzirme dönemi sonrası memeler aynı oranda küçülmeyebilir.

3. Aşırı kilo verme sonrası memeler aynı oranda küçülmeyebilir.

4. Aşırı kilo alma sonrası memeler aynı oranda büyümeyebilir.

5. İleriki yaşlarda tek memede yaşanan hastalıklardan dolayı orantısızlık görülebilir.

6. Kanser hastalığından kaynaklı cerrahi müdahaleler sonucu meme asimetrisi olabilir.

7. Yaşlanmayla birlikte meme hacmini kaybeder ve bu durum asimetriye yol açabilir.


Asimetrik Meme Ameliyatı Sonrası Dönem

Ameliyat sonrası doktorun kararına göre kişi aynı gün taburcu olabilir veya 1 gece hastanede yatabilir. Evde geçireceği birkaç günlük istirahat sonrası normal hayatına rahatlıkla geri dönebilir. Ameliyattan 2 gün sonra duş alabilir. Asimetrik meme ameliyatı sonrası, memelerdeki şişlikler 1 hafta sonra inmeye başlar. Uygulanan estetik dikişlerin izleri ince çizgi halindedir ve zamanla neredeyse görünmez hale gelirler.

Bazı durumlarda meme eşitsizliği daha belirgin ve rahatsız edecek boyutlara ulaşabilir ve kişinin psikolojisini olumsuz yönde etkileyebilir. Meme asimetrisi birçok farklı nedene bağlı olarak ortaya çıkabilir.


Asimetrik Meme Ameliyatı Sonrası Dönem

Randevu

Prof. Dr. Bekir Atik

İletişim
estetik cerrahi

İletişim

Covid-19 Tedbir Uygulamamız Detaylar

COVİD-19 Önlemleri Kapsamında Neler Yapıyoruz?

Süreç boyunca sağlığınızı ve güvenliğinizi önemsizyoruz. Koronavirüs durumunu dikkatli bir şekilde yakından takip ediyoruz. Hastalarımız muayneden önce PCR testi için VİP aracımız ile İzole bir şekilde hastaneye götürlür. Konsültasyon süresince görevli olan doktor ve hemşireler strelize edilir. Tüm süreç boyunca maske ve mesafe kurallarına dikkat edilir. Düzenli olarak tüm personel PCR testine tabi tutulur.

Sağlığınız için birçok önlem aldık

  1. Tüm önemlemler düzenli olarak tekrarlanır: Örneğin mekanların dezenfekteedilmesi, personelin maskesini değiltirmesi gibi
  2. Tüm sağlık çalışanları aşılanmaktadır.
  3. Her odada bir hasta vardır ve sosyal mesafeye dikkat edilir
  4. Hastakar için tek kullanımlık ürünler mevcuttur. (terlik ve hastane kıyafeti gibi)
  5. Ameliyathaneler her amaliyattan önce strilize edilir
  6. Otel odalarını ve ortak kullanım alanları düzenli olarak dezenfekte edilir.
  7. Riski en aza indirmek için transferler, süreç boyunca maska takan sürücü tarafından yapılır.

Hastalar teknik donanım bakımından eksiksiz A+ grubu hijyenik hastanlerde tedavi edilir. Çalıştığımız tüm hastaneler sağlık alanında yetkin ve konforludur. Ayrıca Hastanelerimiz, hastaların kendini güvende hissetmelerini sağlamak ve kaldıkları süre boyunca kendilerini rahat hissetmeleri için sağlık bakanlığından onaylı sağlık turizmi yetki belgesi ve teknolojisine sahiptir.

Sizin için çalışıyoruz.

İletişim

BİLGİ Formu