Kol Germe Ameliyatı

//Kol Germe Ameliyatı

Kol Germe Ameliyatı

Kollar vücudun önemli estetik ölçülerinden biridir. Buralarda ki sarkıklık ve gevşemeler kişinin olduğundan yaşlı ve sağlıksız görünmesine neden olacaktır. Bu bölgede oluşan deformasyonlar kol germe ameliyatı ile düzeltilebilmektedir.

Kollar Neden Sarkar?

Ağır diyetler ve mide küçültme gibi hızlı kilo vermeye neden olan işlemler tüm vücutta olduğu gibi kollarda da sarkmalara neden olacaktır. Bunun yanı sıra yaşlanma, güneş ışınlarına fazla maruz kalma gibi birtakım çevresel ve kalıtsal nedenlerle kollarda sarkıklıklar meydana gelebilmektedir.

Bu durum estetik olarak göze hoş gelmeyen bir görüntü ortaya çıkardığı gibi kişinin psikolojisini de olumsuz yönde etkilemektedir.

Kol Germe Ameliyatı Öncesi:

Tüm ameliyatlarda olduğu gibi öncesinde detaylı doktor muayenesi yapılmalı ameliyat hakkında hastaya tüm detaylar anlatılmalıdır.

Bununla birlikte hasta da hekime sahip olduğu hastalık, kullandığı ilaç vb tüm durumları hakkında bilgi vermelidir.   

Kol germe ameliyatında genel anestezi gerektiren tüm ameliyatlara hazırlanırken olduğu gibi ameliyat öncesi 6 saatlik açlık süreci gereklidir.

Ameliyattan öncesi kan sulandırıcı vs ilaç kullanan hastaların kanama riskini minimuma indirmek için doktor kontrolünde bu ilaçlara ara vermeleri gerekmektedir.

Kol Germe Ameliyatı Nasıl Yapılmaktadır?

Kol sarkmalarında uygulanan kol germe ameliyatı genellikle genel anestezi altında ve bazen de lokal anestezi ile yapılır. Ortalama 1-3 saat arası sürer.

Çok ağır sarkmalar ve yağlanmalarda hasta bir gün hastanede kalabilmektedir.

Deri kalitesinin iyi olduğu ve sarkıklığın olmadığı durumlarda, yani sadece yağ birikiminin fazla olduğu durumlarda liposuction yeterli olmaktadır. Ancak fazla yağ dokusu ile birlikte deri sarkıklığı var ise mutlaka germe ameliyatı gerekmektedir.

Kol Germe Ameliyatı Sonrası

Ameliyat sonrası kanama ve sıvı birikimlerini engellemek için bu bölgeye lastik drenler konulabilir. Bunlar en fazla 2-3 gün sonra çekilir. Özellikle ameliyattan sonraki ilk günlerde kolların yüksekte tutulması önerilir.

Ameliyat bölgesinde oluşabilecek şişme, ödem ve kanamaları azaltmak için baskılı bandaj uygulaması yapılır. Genellikle alınacak dikişler olmamaktadır.

Ameliyat sonrası dönem ağrı olmaz ya da yok denecek kadar azdır. Ağrı olursa ağrı kesiciler yeterli olacaktır. Normal hayata dönüş birkaç gün içindedir. 

İlk birkaç hafta kolların kullanıldığı ağır egzersizlerden kaçılması dışında rahat geçen bir post-op dönemi vardır.

Kol Germe Ameliyatı Sonrası İzler

Tüm cerrahi operasyonlarda cerrahinin yapıldığı bölgede bir miktar iz kalmaktadır. Bu izler zamanla soluklaşıp ten rengine yakın hale gelmekte ve çok rahatsız edici olmamaktadır. Bunun yanı sıra bu izler vücudun gizlenebilen yerlerinde olmaktadırlar. Kol germe ameliyatlarında da bu izler iç kol kısmında bırakılmaktadır.

Kol Germe Ameliyatı Hangi İşlemler İle Kombine Edilebilir?

Kol germe ameliyatı tek başına yapılabildiği gibi diğer vücut germe operasyonları ile de kombine edilerek yapılabilmektedir. Örneğin karın germe, bacak germe, yüz germe vs. bunun yanında meme estetiği ile de kombine edilebilmektedir.

Kol germe estetiğinde yağ miktarında da fazlalık var ise bu işleme liposuction dediğimiz kanüller ile yağ alma işlemi de eklenebilmektedir. Bu sayede hem deri altı yağ dokusu daha fazla incelmekte hem de daha fazla deri çıkartılabilmektedir.

[Toplam:1    Ortalama:5/5]
2018-11-07T11:19:05+00:00 By |Estetik Cerrahi|Yorum yok

Soru ve Yorumlar