532 461 59 97 Menu

Göz Altı Torbası

Bu ameliyat ile birlikte eğer göz altı torbalarına üst göz kapağı sorunları da eşlik ediyor ise ikisi kombine şekilde yapılabilir ameliyat süresi buna bağlı olarak biraz daha uzayabilmektedir. Göz altında biriken yağ dokuları ve kas yıpranmaları torba görünümünün oluşmasına neden olur Ameliyat sırasında göz altında ki deformiteler özel cerrahi yöntemler ile giderilmektedir.

Göz altındaki yağ dokularına ve kas yıpranmalarına müdahale edilir. Gevşeyip sarkan göz altı derisinin fazlası alınarak göz altı gerdirilir. Ardından bu bölge dikilir. Burada da yine izleri gizlemek için göz torbalarının olduğu bölgelerden girilir (orada doku gevşektir, çok fazla iz kalmaz).    

Göz Altı Torbası Ameliyatı Öncesi

 • Ameliyat öncesinde bazı tahlil ve tetkikler yapılmaktadır. Bunlar ameliyat sırasında alınacak anesteziyi ameliyat yöntemini vs etkilemektedir.
 • Bunun yanı sıra sahip olunan hastalıklar ve kullanılan ilaçlar ile ilgili hekime bilgi verilmelidir.
 • Kan sulandırıcı ilaç kullanılıyor ise ameliyattan önce doktor bu konuda bilgilendirilmelidir. Ameliyattan belirli bir süre önce kan sulandırıcı ilaçların kullanımı kesilmelidir. Aksi takdirde ameliyat esnasında kanama gibi problemler ile karşılaşılabilir.
 • Ameliyat öncesi çizimler ve fotoğraflama işlemleri de hastaya ameliyat sonrası yöntem hakkında bilgi vermekte ve doktorun işini kolaylaştırmaktadır.

Göz Altı Torbası Ameliyatı Sonrası

Ameliyat sonlandıktan sonra hastanın dikkat etmesi gereken bazı hususlar olacaktır. Bu hususlar iyileşme süreci açısından önem arz eder.  Ameliyattan sonraki ilk üç gün minik sargılar olacaktır. Bu sargılar çıkana kadar banyo yapılmaması önerilir. İki-üç günün sonunda banyo yapılması ile birlikte bu bantlar düşmektedir, çok sıcak su olmaması şartıyla banyo yapılmasında bir sakınca yoktur. Ancak göz bölgesine fazla su teması olmamasına ve bölgeyi fazla ovalamamaya dikkat edilmelidir.

Ameliyat sonrasında gözler biraz daha hassas olabilmektedir. Ufak batmalar ve yanmalar da görülmesi mümkündür. Bu durum geçicidir. Her ameliyatta olduğu gibi bu ameliyatta cerrahi ve anesteziden kaynaklanan riskleri taşımaktadır.

Ameliyat sonrası yanma, batma, göz sulanması ve enfeksiyon gibi riskler görülebilmektedir. Doktorun tavsiyesine uyularak bu riskler en aza inmektedir.

Göz Altı Torbası Ameliyatı Sonrası

Göz Altı Torbası Neden Olur?

1. Yaşlanma

Yaş ilerledikçe göz altındaki deride incelme ve sarkma olduğundan, yaşla birlikte göz altı torbalarının ortaya çıkması normal kabul edilir. Vücudun geri kalanına göre daha ince olan göz altı derisi oldukça hassastır. Bu hassaslığın yanı sıra, deri yaşlandıkça göz kapaklarını destekleyen kaslarda da bozulma görülür ve deri sarkmaya başlar. Sonuç olarak gözleri destekleyen yağ kesecikleri fıtıklaşır, öne itilir ve göz altı torbalarını oluşturur.

2. Genetik Faktörler

Genetik faktörler kişinin birçok özelliğini ve kişinin vücudundaki birçok bölgenin görünümünü etkileyebilir. Özellikle genç yaşlarda göz altı torbaları oluşumu, çoğunlukla genetik faktörler nedeniyle meydana gelmektedir.

3. Çevresel Faktörler

 • Alkol ve sigara kullanımı
 • Antidepresan kullanımı
 • Uyku düzensizliği
 • Aşırı bilgisayar kullanımı
 • Yaşlanma
 • Duygusal Kişilik

Randevu

Prof. Dr. Bekir Atik

İletişim

Göz Altı Tobası Ameliyatı Fiyatı

Göz altı torbası ameliyatı fiyatı 2012 yılında doktor ile yapılan ön muayene sonucu belirlenmektedir. Göz altında genel olarak 40 yaşlarda başlayan torbalar ve cilt incelmeleri için ameliyat olmak isteyen hastalar fiyat araştırması yapmaktadır. Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanan kurallar gereği web sitesinde fiyat bilgisi doğrudan yazılamamaktadır. Fiyat bilgisi içn bizlere ulaşabilirsiniz.

estetik cerrahi

İletişim

Covid-19 Tedbir Uygulamamız Detaylar

COVİD-19 Önlemleri Kapsamında Neler Yapıyoruz?

Süreç boyunca sağlığınızı ve güvenliğinizi önemsizyoruz. Koronavirüs durumunu dikkatli bir şekilde yakından takip ediyoruz. Hastalarımız muayneden önce PCR testi için VİP aracımız ile İzole bir şekilde hastaneye götürlür. Konsültasyon süresince görevli olan doktor ve hemşireler strelize edilir. Tüm süreç boyunca maske ve mesafe kurallarına dikkat edilir. Düzenli olarak tüm personel PCR testine tabi tutulur.

Sağlığınız için birçok önlem aldık

 1. Tüm önemlemler düzenli olarak tekrarlanır: Örneğin mekanların dezenfekteedilmesi, personelin maskesini değiltirmesi gibi
 2. Tüm sağlık çalışanları aşılanmaktadır.
 3. Her odada bir hasta vardır ve sosyal mesafeye dikkat edilir
 4. Hastakar için tek kullanımlık ürünler mevcuttur. (terlik ve hastane kıyafeti gibi)
 5. Ameliyathaneler her amaliyattan önce strilize edilir
 6. Otel odalarını ve ortak kullanım alanları düzenli olarak dezenfekte edilir.
 7. Riski en aza indirmek için transferler, süreç boyunca maska takan sürücü tarafından yapılır.

Hastalar teknik donanım bakımından eksiksiz A+ grubu hijyenik hastanlerde tedavi edilir. Çalıştığımız tüm hastaneler sağlık alanında yetkin ve konforludur. Ayrıca Hastanelerimiz, hastaların kendini güvende hissetmelerini sağlamak ve kaldıkları süre boyunca kendilerini rahat hissetmeleri için sağlık bakanlığından onaylı sağlık turizmi yetki belgesi ve teknolojisine sahiptir.

Sizin için çalışıyoruz.

İletişim

BİLGİ Formu